Technologia potwierdzająca najwyższą jakości naszych produktów

Przyjazne dla środowiska

Maksymalna wydajność energetyczna to jedno z naszych głównych założeń. Niszczarki intimus® jako standard jakości wyposażone są w system zarządzania energią „EcoLogic”. Po pewnym czasie bezczynności urządzenia (od 10 do 15 minut w zależności od modelu) niszczarki intimus® przechodzą w „tryb uśpienia” zmniejszając w ten sposób zużycie energii do zera.


Profesjonalne niszczarki intimus® niszczące zarówno papier jak również płyty CD, karty plastikowe lub dyskietki, wyposażone są w szereg wygodnych funkcji, które uzupełniają ich wszechstronne możliwości. System cięcia i zbierania składa się z pojemnika na papier oraz oraz oddzielnego pojemnika na płyty kompaktowe. Oba rodzaje nośników danych niszczone są w oddzielnych mechanizmach tnących, a ich ścinki trafiają do oddzielnych pojemników. Dzięki funkcji 2×2 nic nie stoi na przeszkodzie, aby utylizacja różnych typów nośników danych była przyjazna dla środowiska.

Wydajne

Niszczarki intimus® napędzane są silnikami zapewniającymi stałą prędkość obrotową i zwiększoną wydajność przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowej konstrukcji i cichej pracy.

Ludzką naturą jest eksploatowanie urządzeń ponad granice ich możliwości. W przypadku niszczarek dokumentów prowadzi to do zapychania się noży tnących, a tym samym do przerw w pracy niszczarki i spadku jej wydajności. Rozwiązaniem tego problemy jest system dynamicznego pomiaru obciążenia (DLS), który rozpoznaje ilość podawanych do niszczarki kartek. Wynik tego pomiaru przedstawiany jest za pomocą paska świetlnego zmieniającego kolor w zależności od stopnia obciążenia niszczarki. Zmiana koloru szybko informuje użytkownika o optymalnym poziomie napełnienia co zapobiega przed możliwymi przeciążeniami i zacięciami oraz wydłuża żywotność niszczarki. Otwór na płyty CD, karty plastikowe lub dyskietki jest zaprojektowany w taki sposób, aby uniemożliwić przepełnienie mechanizmu tnącego.

Poziom zielony

Wprowadzona ilość papieru mieści

się w zakresie wydajności.

Poziom żółty

Optymalny zakres obciążenia.

Poziom czerwony

Wprowadzona ilość dokumentów osiągnęła górną granicę wydajności i mechanizm tnący może się zaciąć.

 

Niezawodne

Niszczenie dokumentów jeszcze nigdy nie były tak ciche.
Niszczarki zazwyczaj umieszcza się jak najbliżej miejsca pracy, z tego powodu w urządzeniach intimus® zastosowaliśmy n
owo zaprojektowaną głowicę tnąca z innowacyjną technologią Silentec®. Rozwiązanie to zapewnia maksymalne pochłanianie drgań i ogranicza do minimum hałas emitowany w trakcie niszczczenia dokumentów.

SolidCut oferuje znaczne korzyści pod względem siły i precyzji cięcia oraz trwałości bloku tnącego w niszczarce.
Inżynierowie firmy Intimus® opracowali zaawansowany proces produkcyjny wykorzystujący obróbkę CNC
oraz specjalną obróbkę cieplną w celu uzyskania większej twardości noży tnących. Technologi ta gwarantuje znacznie dłuższy cykl życia wałów tnących. Nawet po wielu latach eksploatacji niszczarki Intimus® nadal zapewniają doskonałe wyniki.

Sterowanie mikroprocesorowe i-control® kontroluje wszystkie funkcje niszczarki intimus® jednocześnie w przejrzysty sposób informując użytkownika o aktualnym stanie pracy urządzenia. 
Ergonomicznie zaprojektowane klawisze służą do włączania i wyłączania niszczarki, usuwania zacięć papieru oraz programowania dodatkowych funkcji, takich jak zabezpieczenie dostępu. Niewidoczne symbole informacyjne zaświecają się tylko wtedy, gdy wystąpią usterki lub konieczne jest wykonanie czynności serwisowych. Panel sterowania i-control ® jest intuicyjny i zapewnia łatwą obsługę niszczarki.