Pobierz kartę katalogową

Niszczarka nośników danych intimus FlashEX

Opis Intimus FlashEX

NOWE TECHNOLOGIE JAKO WYZWANIE DLA OCHRONY DANYCH
W naszym świecie ciągle zmieniających się technologii urządzenia cyfrowe, takie jak smartfony, tablety i dyski SSD są dla nas wszystkich niezbędne w codziennym życiu, a zwłaszcza w miejscu pracy. Urządzenia te są wykorzystywane nie tylko do przechowywania danych, ale są obecnie urządzeniach komunikacyjnych i mobilnych na całym świecie. Codziennie zapisujemy E-maile, robimy zdjęcia i edytujemy dokumenty. Czy wiemy gdzie te urządzenia kończą swoje życie, gdy stają się niepotrzebne i są wyrzucane  w celu zastąpienia ich nowszą, szybszą technologią? Specjalna funkcjonalność pamięci flash w urządzeniach sprawia, że proste usuwanie lub nadpisywanie danych jest prawie niemożliwe. Oprócz globalnych przepisów dotyczących ochrony danych
zazwyczaj obowiązkiem każdej firmy jest ochrona własności intelektualnej przed nieupoważnionymi osobami. Sposób, w jaki te urządzenia są wycofywane z obiegu ma kluczowe znaczenie dla ochrony wrażliwych informacji.
 
Naszą odpowiedzią na ten problem jest Intimus FlashEX
Ten wyjątkowy produkt wymaga tylko standardowego zasilania 230V, w przeciwieństwie do niszczarek przemysłowych, które mają specjalne wymagania w zakresie zasilania oraz wydzielonych obszarów w Twojej firmie ze względu na emitowany hałas i kurz. Nasz FlashEx jest urządzeniem „plug and play”, może być używany w dowolnym miejscu. FlashEx ma specjalnie zaprojektowaną głowicę tnącą, która chwyta materiał i wciąga go do urządzenia. Przy zbyt grubym surowcu, automatycznie uruchamia się rewers, a cykl niszczenia jest powtarzany do momentu, aż przedmiot zostanie całkowicie rozdrobniony na fragmenty o rozmiarze  4×15 mm. FlashEx ma wbudowany specjalny otwór załadowczy, dzięki któremu operator jest bezpieczny, ale nadal może oglądać proces niszczenia. Jednostka sterująca i-control gwarantuje łatwą obsługę i zapewnia operatorowi pełną kontrolę procesu niszczenia. Intimus FlashEx to jedyny bezpieczny i niezawodny sposób na ochronę i niszczenie wrażliwych danych cyfrowych bezpośrednio w miejscu pracy w czasie rzeczywistym. Dzięki Intimus FlashEX nie ma konieczności przechowywania nośników do czasu ich odbioru, co znacząco zwiększa ryzyko ich zgubienia lub kradzieży.
 
Intimus FlashEX:
  • Niszczy dyski SSD, smartfony, telefony komórkowe, mini tablety i pamięci USB.
  • Może niszczyć do 100 telefonów komórkowych lub 500 pamięci USB dziennie. 
  • Wielkość ścinki po zniszczeniu to 4×15 mm
  • Cicha praca pozwala na użytkowanie w środowisku biurowym.

Specyfikacja INTIMUS FlashEX

Model
FlashEX
Wymiary ścinki
4 x 15 mm
Szerokość wejścia
165 mm
Pojemność kosza
30 l
Klasa bezpieczeństwa DIN66399
O-3/ T-4**/ E-3
Wydajność

ok. 100 telefonów komórkowych / godzinę

ok. 500 pamięci USB / godzinę

Niszczy również
flaaa
Zasilanie
230 V
Głośność pracy
65 dB (A)
Wymiary
580 x 610 x 980
Waga
116 kg

Film