Pobierz kartę katalogową

Demagnetyzer Intimus 40000 S

Opis

Fizyczne zniszczenie dysków twardych (tj. niszczenie, kruszenie, przebijanie, zginanie) pozostawia zachowane w nich dane. Rozmagnesowanie to jedyny sposób na wyeliminowanie wszystkich danych z talerzy dysków twardych lub taśm magnetycznych. Po rozmagnesowaniu, fizyczne zniszczenie dysku na przykład za pomocą intimus Crusher daje wizualne potwierdzenie, że dane na dysku twardym zostały trwale usunięte i dysk jest gotowy do utylizacji. Podczas rozmagnesowania nośnik danych zalewany jest bardzo silnym polem magnetycznym które znacznie przekracza własne pole magnetyczne dysku. Ten krótki i silny impuls bezpowrotnie usuwa dane. Rozmagnesowanie charakteryzuje się przede wszystkim prostą obsługą i minimalnymi wymaganiami przestrzennymi, co pozwala na zastosowanie go również w biurze. Oferowany przez nas demagnetyzer Intimus 40000S to szybkie i wydajne urządzenie które w ciągu 28 sekund trwale wymazuje wszystkie dane z dysków twardych i taśm magnetycznych polem magnetycznym o wartości minimum 30 000 gausów a w piku 40 000 gausów (4 Tesla).

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa NSA oceniła nasz demagnetyzer Intimus 40000 S i jest w oczekiwaniu na dodanie go do listy rekomendowanych produktów do bezpiecznego usuwania ściśle tajnych i niejawnych informacji.

 
 • W oczekiwaniu na dodanie do listy rekomendowanych produktów NSA/CSS, spełnia najsurowsze rządowe i branżowe standardy kasowania dysków twardych i taśm
 • Nadaje się do niedziałających lub przestarzałych dysków twardych i taśm magnetycznych
 • Całkowite usunięcie danych trwa zaledwie 28 sekund
 • Duża wydajność: kasuje do 60 dysków twardych (3,5 cala) na godzinę
 • Łatwy w użyciu: umieść nośnik w szufladzie, zamknij szufladę, a cykl rozmagnesowania rozpocznie się automatycznie
 • Praca ciągła
 • Zintegrowana kontrola pola magnetycznego podczas każdego cyklu gwarantuje bezpieczne usuwanie danych
 • Wyświetlacz LCD podaje wartość liczbową natężenia pola Gaussa w celu weryfikacji wymazywania
 • Zasilanie ze standardowego gniazdka elektrycznego
 • Niewielkie rozmiary i cicha praca pozwalają na użytkowanie w biurze
 • Ekranowany – brak promieniowania magnetycznego do otoczenia
 • Skaner odczytujący numer seryjny dysku przed skasowaniem oraz oprogramowanie w komplecie
 • Opcjonalnie: systeme intimus Auditor-Pro generujący świadectwo skasowania danych do celów audytu i archiwizacji
Zalety intimus Auditor-Pro
 • Skaner kodów kreskowych przechwytuje numer seryjny dysku twardego przed proces usuwania
 • Śledzi i przechowuje w systemie chronionym hasłem: numery seryjne nośników, identyfikator użytkownika i datę
 • Zautomatyzowany system przechwytywania obrazu rejestruje obrazy rozmagnesowanych dysków twardych natychmiast po otwarciu szuflady na nośniki
 • Informuje operatora i zapisuje wyniki wymazywania natychmiast po każdym cyklu – komunikat zielony „Pass” lub czerwony „Fail”
 • Skaner kodów kreskowych, ekran dotykowy, rysik i aparat w zestawie

Specyfikacja

Model
40000 S
Pole magnetyczne
Minimum 30 000 Gausa (3 Tesla)
w piku 40 000 Gausa (4 Tesla)
Czas cyklu kasowania
28 s
Przeznaczenie:

Dyski HDD: laptop, standardowe i sieciowe dyski o wysokości do 25,4 mm
Taśmy magnetyczne: LTO, DLT, AIT, 2590, 8mm oraz inne

Niszczy
Wydajność:

do 480 dysków 1.8 cala / godzinę
do 360 dysków 2.5 cala / godzinę
do 60 dysków 3.5 cala / godzinę

Skaner kodu kreskowego i oprogramowanie (w komplecie)
Intimus Auditor-Pro (jako opcja)
Rozładowanie pojemnościowe
Praca ciągła
Zasilanie

90-250 V/50/60 Hz

Wymiary
248 x 629 x 430 mm
Waga
59 kg
Gwarancja
1 rok

intimus oferuje najnowocześniejsze produkty bezpieczeństwa informacji dla każdego nośnika danych, w tym komputerowych dysków twardych (HDD). Produkty do niszczenia nośników danych stanowią fundament, na którym firma Intimus buduje swoją reputację przez ostatnie pięćdziesiąt lat.

Według wielu osób zajmujących się bezpieczeństwem informacji, w tym amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), niszczenie dysków twardych nie jest najlepszą metodą niszczenia informacji zawartych na dysku. Właśnie dlatego NSA, uznany światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, wymaga, aby jej ściśle tajne dane znajdujące się na niedziałających lub przestarzałych dyskach twardych były rozmagnesowywane lub spalane.

Spalanie zazwyczaj nie jest dostępne dla większości agencji rządowych i firm prywatnych ze względu na obawy związane z ochroną środowiska i drogie pozwolenia wymagane do upłynnienia mediów opartych na metalach. Rozmagnesowanie jest zdecydowanie najpopularniejszą metodą kasowania ściśle tajnych danych. Dysk twardy poddawany jest w demagnetyzerze działaniu bardzo silnego pola magnetycznego, które usuwa uporządkowane dane.

Dane na talerzach dysków składają się z bitów danych. Każdy bit może być magnetycznie odwrócony w polaryzacji pomiędzy „-” i „+”. Wartość polaryzacji „-” jest postrzegana przez głowicę odczytująco-zapisującą dysku jako „0”. Cząstka o polaryzacji „+” jest postrzegana jako „1”. Te bity są niezwykle małe. Gdy spojrzymy na rozmiar bitu okazuje się, że jego średnica 10 nanometrów jest o połowę mniejsze od najmniejszego wirusa. Rozmiar bitów danych ma tu kluczowe znaczenie przy rozważaniu bezpiecznego zniszczenia dysku twardego.

Ponieważ bity danych na dysku twardym są o połowę mniejsze od najmniejszego wirusa, rozdrabnianie talerzy dysku twardego na kawałki o średnicy jednego cala (25 mm) nie powoduje bezpiecznego zniszczenia danych na talerzach.

Rozmagnesowanie eliminuje i usuwa mikroskopijne bity, z których składają się dane. Bity są zasadniczo odparowywane, nie pozostawiając po sobie śladu. W przypadku niedziałających lub przestarzałych dysków twardych i taśm magnetycznych rozmagnesowanie jest oczywistym wyborem do oczyszczenia danych i uniemożliwienia ich odzyskania w jakikolwiek sposób. intimus oferuje sprzęt rozmagnesowujący, który spełnia nawet najtrudniejsze wymagania dotyczące bezpieczeństwa danych.