Pobierz kartę katalogową

Demagnetyzer dysków Intimus 8000S

Opis demagnetyzera Intimus 8000S

Fizyczne zniszczenie dysków twardych (tj. niszczenie, kruszenie, przebijanie, zginanie) pozostawia zachowane w nich dane. Rozmagnesowanie to jedyny sposób na wyeliminowanie wszystkich danych z talerzy dysków twardych lub taśm magnetycznych. Po rozmagnesowaniu, fizyczne zniszczenie dysku na przykład za pomocą intimus Crusher daje wizualne potwierdzenie, że dane na dysku twardym zostały trwale usunięte i dysk jest gotowy do utylizacji. Podczas rozmagnesowania nośnik danych zalewany jest bardzo silnym polem magnetycznym które znacznie przekracza własne pole magnetyczne dysku. Ten krótki i silny impuls bezpowrotnie usuwa dane. Rozmagnesowanie charakteryzuje się przede wszystkim prostą obsługą i minimalnymi wymaganiami przestrzennymi, co pozwala na zastosowanie go również w biurze. Oferowany przez nas demagnetyzer Intimus 8000S to kompaktowe, lekkie urządzenie które w ciągu 8 sekund trwale wymazuje wszystkie dane z dysków twardych i taśm magnetycznych polem magnetycznym o wartości 10 000 gausów.

 • Ekonomiczny i trwały
 • Nadaje się do niedziałających lub przestarzałych dysków twardych i taśm magnetycznych
 • Całkowite usunięcie danych trwa zaledwie 8 sekund
 • Duża wydajność: kasuje do 240 dysków twardych (3,5 cala) na godzinę
 • Łatwy w użyciu: umieść nośnik w szufladzie, zamknij szufladę, a cykl rozmagnesowania rozpocznie się automatycznie
 • Praca ciągła
 • Zintegrowana kontrola pola magnetycznego podczas każdego cyklu gwarantuje bezpieczne usuwanie danych
 • Wyświetlacz LCD podaje wartość liczbową natężenia pola Gaussa w celu weryfikacji wymazywania
 • Zasilanie ze standardowego gniazdka elektrycznego
 • Niewielkie rozmiary i cicha praca pozwalają na użytkowanie w biurze
 • Lekki i przenośny
 • Ekranowany – brak promieniowania magnetycznego do otoczenia
 • Opcjonalnie: System intimus Auditor-Pro generujący świadectwo skasowania danych do celów audytu i archiwizacji
Zalety intimus Auditor-Pro
 • Skaner kodów kreskowych przechwytuje numer seryjny dysku twardego przed proces usuwania
 • Śledzi i przechowuje w systemie chronionym hasłem: numery seryjne nośników, identyfikator użytkownika i datę
 • Zautomatyzowany system przechwytywania obrazu rejestruje obrazy rozmagnesowanych dysków twardych natychmiast po otwarciu szuflady na nośniki
 • Informuje operatora i zapisuje wyniki wymazywania natychmiast po każdym cyklu – komunikat zielony „Pass” lub czerwony „Fail”
 • Skaner kodów kreskowych, ekran dotykowy, rysik i aparat w zestawie

Opis demagnetyzera Intimus 8000S

Model
8000S
Pole magnetyczne
10000 Gauss, 1 Tesla
Czas cyklu kasowania
8 s
Przeznaczenie:
Dyski HDD: laptop, standardowe i sieciowe dyski o wysokości do 32 mm
Taśmy magnetyczne: wszystkie LTO, wszystkie DLT, AIT, 2590 Series, 8mm oraz inne
Maksymalny rozmiar nośnika:
108 x 149 x 32 mm
Niszczy:
Wydajność:
 • do 1920 dysków 1.8 cala / godzinę
 • do 960 dysków 2.5 cala / godzinę
 • do 240 dysków 3.5 cala / godzinę
Intimus Auditor-Pro (opcjonalnie)
Rozładowanie pojemnościowe
Praca ciągła
Wymiar:
451 x 338 x 151 mm
Zasilanie
90 - 250 V / 50 - 60 Hz
Waga
15 kg
Gwarancja
1 rok

Film Intimus 8000S

Praktyki niszczenia dysków twardych:
niszczenie kontra rozmagnesowanie

intimus oferuje najnowocześniejsze produkty bezpieczeństwa informacji dla każdego nośnika danych, w tym komputerowych dysków twardych (HDD). Produkty do niszczenia nośników danych stanowią fundament, na którym firma Intimus buduje swoją reputację przez ostatnie pięćdziesiąt lat.

Według wielu osób zajmujących się bezpieczeństwem informacji, w tym amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), niszczenie dysków twardych nie jest najlepszą metodą niszczenia informacji zawartych na dysku. Właśnie dlatego NSA, uznany światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, wymaga, aby jej ściśle tajne dane znajdujące się na niedziałających lub przestarzałych dyskach twardych były rozmagnesowywane lub spalane.

Spalanie zazwyczaj nie jest dostępne dla większości agencji rządowych i firm prywatnych ze względu na obawy związane z ochroną środowiska i drogie pozwolenia wymagane do upłynnienia mediów opartych na metalach. Rozmagnesowanie jest zdecydowanie najpopularniejszą metodą kasowania ściśle tajnych danych. Dysk twardy poddawany jest w demagnetyzerze działaniu bardzo silnego pola magnetycznego, które usuwa uporządkowane dane.

Dane na talerzach dysków składają się z bitów danych. Każdy bit może być magnetycznie odwrócony w polaryzacji pomiędzy „-” i „+”. Wartość polaryzacji „-” jest postrzegana przez głowicę odczytująco-zapisującą dysku jako „0”. Cząstka o polaryzacji „+” jest postrzegana jako „1”. Te bity są niezwykle małe. Gdy spojrzymy na rozmiar bitu okazuje się, że jego średnica 10 nanometrów jest o połowę mniejsze od najmniejszego wirusa. Rozmiar bitów danych ma tu kluczowe znaczenie przy rozważaniu bezpiecznego zniszczenia dysku twardego.

Ponieważ bity danych na dysku twardym są o połowę mniejsze od najmniejszego wirusa, rozdrabnianie talerzy dysku twardego na kawałki o średnicy jednego cala (25 mm) nie powoduje bezpiecznego zniszczenia danych na talerzach.

Rozmagnesowanie eliminuje i usuwa mikroskopijne bity, z których składają się dane. Bity są zasadniczo odparowywane, nie pozostawiając po sobie śladu. W przypadku niedziałających lub przestarzałych dysków twardych i taśm magnetycznych rozmagnesowanie jest oczywistym wyborem do oczyszczenia danych i uniemożliwienia ich odzyskania w jakikolwiek sposób. intimus oferuje sprzęt rozmagnesowujący, który spełnia nawet najtrudniejsze wymagania dotyczące bezpieczeństwa danych.