Pobierz kartę katalogową

Demagnetyzer Intimus 9000 S

Opis demagnetyzera Intimus 9000 S

Fizyczne zniszczenie dysków twardych (tj. niszczenie, kruszenie, przebijanie, zginanie) pozostawia zachowane w nich dane. Rozmagnesowanie to jedyny sposób na wyeliminowanie wszystkich danych z talerzy dysków twardych lub taśm magnetycznych. Po rozmagnesowaniu, fizyczne zniszczenie dysku na przykład za pomocą intimus Crusher daje wizualne potwierdzenie, że dane na dysku twardym zostały trwale usunięte i dysk jest gotowy do utylizacji. Podczas rozmagnesowania nośnik danych zalewany jest bardzo silnym polem magnetycznym które znacznie przekracza własne pole magnetyczne dysku. Ten krótki i silny impuls bezpowrotnie usuwa dane. Rozmagnesowanie charakteryzuje się przede wszystkim prostą obsługą i minimalnymi wymaganiami przestrzennymi, co pozwala na zastosowanie go również w biurze. Oferowany przez nas demagnetyzer Intimus 9000S to szybkie i wydajne urządzenie które w ciągu 3 sekund trwale wymazuje wszystkie dane z dysków twardych i taśm magnetycznych polem magnetycznym o wartości 10 000 gausów.

Dlaczego Intimus 9000 S jest tak szybki?

1. Cykl rozmagnesowania jest inicjowany automatycznie po włożeniu nośnika danych do komory
2. Trzy sekundy później wszystkie dane zamieszczone na nośniku zostają bezpowrotnie wykasowane.
3. Proces wstępnego ładowania do następnego cyklu rozpoczyna się natychmiast po wypuszczeniu wykasowanego dysku z demagnetyzera.
4. Gdy urządzenie zostanie wyłączone, zmagazynowana energia zostanie rozładowana automatycznie.

 • Nadaje się do niedziałających lub przestarzałych dysków twardych i taśm magnetycznych
 • Bardzo duża taca umożliwia stosowanie dla wszystkich popularnych formatów nośników danych
 • Całkowite usunięcie danych trwa zaledwie 3 sekundy
 • Najwyższa wydajność: kasuje do 450 dysków twardych (3,5 cala) na godzinę
 • Łatwy w użyciu: umieść nośnik w szufladzie, zamknij szufladę, a cykl rozmagnesowania rozpocznie się automatycznie
 • Praca ciągła
 • Zintegrowana kontrola pola magnetycznego podczas każdego cyklu gwarantuje bezpieczne usuwanie danych
 • Wyświetlacz LCD podaje wartość liczbową natężenia pola Gaussa w celu weryfikacji wymazywania
 • Zasilanie ze standardowego gniazdka elektrycznego
 • Niewielkie rozmiary i cicha praca pozwalają na użytkowanie w biurze
 • Ekranowany – brak promieniowania magnetycznego do otoczenia
 • Opcjonalnie: System intimus Auditor-Pro generujący świadectwo skasowania danych do celów audytu i archiwizacji
Zalety intimus Auditor-Pro
 • Skaner kodów kreskowych przechwytuje numer seryjny dysku twardego przed proces usuwania
 • Śledzi i przechowuje w systemie chronionym hasłem: numery seryjne nośników, identyfikator użytkownika i datę
 • Zautomatyzowany system przechwytywania obrazu rejestruje obrazy rozmagnesowanych dysków twardych natychmiast po otwarciu szuflady na nośniki
 • Informuje operatora i zapisuje wyniki wymazywania natychmiast po każdym cyklu – komunikat zielony „Pass” lub czerwony „Fail”
 • Skaner kodów kreskowych, ekran dotykowy, rysik i aparat w zestawie

Specyfikacja demagnetyzera Intimus 9000 S

Model
9000 S
Pole magnetyczne
10,000 Gauss (1 Tesla)
Czas cyklu kasowania
3 s
Przeznaczenie:

Dyski HDD: laptop, standardowe i sieciowe dyski o wysokości do 43 mm
Taśmy magnetyczne: wszystkie LTO, wszystkie DLT, 3490, 9940, 3592, AIT oraz inne

Niszczy:
Maksymalny rozmiar nośnika:​
114 x 149 x 43 mm
Wydajność:

do 4500 dysków 1.8 cala / godzinę
do 4500 dysków 2.5 cala / godzinę
do 450 dysków 3.5 cala / godzinę

Intimus Auditor-Pro (opcjonalnie)
Rozładowanie pojemnościowe
Praca ciągła
Zasilanie
95 - 240 V / 50 - 60 Hz
Wymiar ze zjeżdżalnią wyjściową
578 x 329 x 480 mm
Wymiary tacy na media
114 x 149 x 43 mm
Waga
27 kg
Gwarancja
1 rok

Film Intimus 9000 Auditor-Pro

Praktyki niszczenia dysków twardych: niszczenie kontra rozmagnesowanie

intimus oferuje najnowocześniejsze produkty bezpieczeństwa informacji dla każdego nośnika danych, w tym komputerowych dysków twardych (HDD). Produkty do niszczenia nośników danych stanowią fundament, na którym firma Intimus buduje swoją reputację przez ostatnie pięćdziesiąt lat.

Według wielu osób zajmujących się bezpieczeństwem informacji, w tym amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), niszczenie dysków twardych nie jest najlepszą metodą niszczenia informacji zawartych na dysku. Właśnie dlatego NSA, uznany światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, wymaga, aby jej ściśle tajne dane znajdujące się na niedziałających lub przestarzałych dyskach twardych były rozmagnesowywane lub spalane.

Spalanie zazwyczaj nie jest dostępne dla większości agencji rządowych i firm prywatnych ze względu na obawy związane z ochroną środowiska i drogie pozwolenia wymagane do upłynnienia mediów opartych na metalach. Rozmagnesowanie jest zdecydowanie najpopularniejszą metodą kasowania ściśle tajnych danych. Dysk twardy poddawany jest w demagnetyzerze działaniu bardzo silnego pola magnetycznego, które usuwa uporządkowane dane.

Dane na talerzach dysków składają się z bitów danych. Każdy bit może być magnetycznie odwrócony w polaryzacji pomiędzy „-” i „+”. Wartość polaryzacji „-” jest postrzegana przez głowicę odczytująco-zapisującą dysku jako „0”. Cząstka o polaryzacji „+” jest postrzegana jako „1”. Te bity są niezwykle małe. Gdy spojrzymy na rozmiar bitu okazuje się, że jego średnica 10 nanometrów jest o połowę mniejsze od najmniejszego wirusa. Rozmiar bitów danych ma tu kluczowe znaczenie przy rozważaniu bezpiecznego zniszczenia dysku twardego.

Ponieważ bity danych na dysku twardym są o połowę mniejsze od najmniejszego wirusa, rozdrabnianie talerzy dysku twardego na kawałki o średnicy jednego cala (25 mm) nie powoduje bezpiecznego zniszczenia danych na talerzach.

Rozmagnesowanie eliminuje i usuwa mikroskopijne bity, z których składają się dane. Bity są zasadniczo odparowywane, nie pozostawiając po sobie śladu. W przypadku niedziałających lub przestarzałych dysków twardych i taśm magnetycznych rozmagnesowanie jest oczywistym wyborem do oczyszczenia danych i uniemożliwienia ich odzyskania w jakikolwiek sposób. intimus oferuje sprzęt rozmagnesowujący, który spełnia nawet najtrudniejsze wymagania dotyczące bezpieczeństwa danych.